Tacoma Narrows Köprüsü

Tacoma Narrows Köprüsü

Titreşim tıbbını (biyofrekansı) bugün yaşanmış bir örnekle de anlatmak istiyorum. Tacoma Narrows Köprüsünün üzücü öyküsü:
ABD de 1940 yılında açılan ve açıldıktan 4 ay sonra eşi benzeri görülmemiş bir sarsıntıyla yıkılan, büyük üzüntüye neden olan köprü. O dönem dünyanın en büyük 3. Asma köprüsü olarak biliniyor. Uzunluğu 853 metre. Tacoma Narrows Köprüsü’nü bu kadar ünlü yapan ufak bir rüzgar kuvvetinde bile, saatte 6-7 km’lik hızda köprüyü etkileyebildiği biliniyor. Köprü bu nedenle aşağı-yukarı, sağa-sola salınıyor (titreşiyor ). Açıldığından 4 ay sonra bu salınım hiç durmuyor . Sürekli olarak titreşen -rezonans içerisinde olan köprü bir gün bu kötü titreşim ve rezonans nedeniyle yıkılıyor.

Aslında araştırıldığında tabii ki mühendislik hataları olduğu tespit edilmiş köprüde. Ama burada önemli olan rezonansın – titreşimin kritik bir seviyeye geldiğinde neler yapabildiği.

Madde, düşünce, duygular ve gözümüzle gördüğümüz her şey bir enerjiden oluşuyor.

Enerji hem titrer, hem salınır. Evren titreşen, salınan bir enerji bütünüdür aslında. Her şeyin bir titreşme sayısı – frekansı vardır. İnsanlar 60-65 hertz aralığında titreşim içerir genel olarak.

HERTZ; en basit tanımlamayla saniyedeki titreşim sayısı demektir. Organların da kendine ait bir titreşimi mevcuttur. Sağlıklı organların – dokuların hasta olduktan sonra titreşim düzeyleri değişir.
Duyguların da bir frekansı vardır. öfke, kızgınlık, kıskançlık gibi duygular ya da olumsuz düşünceler içerisinde olduğumuzda enerjimizin düştüğünü fark ederiz. Bu düşünceler, frekansımızı yani titreşimimizi bir anda aşağıya çeker. Aynı şekilde düşük frekanslı gıdalar tükettiğimizde bedenimizde de negatif rezonansa giren yani sindiremediğimiz gıdalar ile beslendiğimizde de aynı negatif frekans aralığına girmiş oluruz. Sigara da bu şekilde olumsuz etki etmektedir.

Esasen Rezonans Nedir Diyecek Olursak;

Aslında titreşim demektir. Tıpta ise rezonans terapileri dediğimizde titreşim tıbbını biyorezonansı kast ediyoruz. Rezonansı titreşimi anlatabilmek için bugün bu köprü örneğinden özellikle bahsetmek istedim. Yanlış rezonansların yanlış titreşim birikimlerinin ne kadar büyük olaylara neden olabildiğinin en canlı kanıtıdır Tacoma köprüsü
Dolayısıyla; rezonans, titreşim bizim sağlığımız içinde önemli bir kavramdır. Frekansımız düştüğünde enfeksiyonlara çok daha açık hala gelebiliyoruz. Bir çok hastalığa yakalanmamız kolaylaşabiliyor. Bu bulunduğumuz manyetik ortamlardan tutunda, maruz kaldığımız yabancı maddelere, duygu durum değişikliklerimize kadar ya da geçirmiş olduğumuz kötü cerrahi işlem sonrası vücut rezonans sistemimiz etkilenebiliyor ve bu anlamda bazı hastalıklara yakalanma olasılığımız artıyor.

ÖZETLE titreşim tıbbında veya biyofrekans terapilerinde KUANTUM fiziği bilgilerini temel alıyoruz. Fizikte her maddenin katı hali yanısıra titreşimsel bilgisi de mevcut. Vücuda ait olmayan her türlü maddenin, mikrobun, ağır metalin vb. Kendi frekans koduna göre taranması mümkün. Modern biyofreakans cihazları ile bu titreşimsel bilgileri kullanarak tedavileri planlıyor ve yapabiliyoruz.