Sigarayı Nasıl Bırakıyoruz?

Sigarayı Nasıl Bırakıyoruz?

Sigara içmenin hem kimyasal hem de psikolojik bağımlılık olduğunu biliyoruz. Sigarayı bırakmak önce içen kişinin direkt kendisinin istemesi ile başlar. Destek tedaviyi 3 aşamada anlatabiliriz ;

Ön görüşme , biyokimya -laboratuvar testlerinin görülmesi – psikokinezyolojik analiz – gereken vitamin – mineral takviyelerinin verilmesi ve bırakma işlem seansına kadar yapılacak olumlu o kişiye özel ödevler ile 2. Randevuyu belirleriz.

Bırakma seansının yapılacağı gün ; kişi her zaman içtiği sigarayı işlemden hemen önce içer ve verilen özel tüpün içine külü ve izmariti koyarak gelir. Bu tüpü biyorezonans cihazında kişinin bağımlı olduğu sigarayı tanıtmak İçin kullanıyoruz. Ortalama bir -birbuçuk saat süren biyorezonans seansı ve kulak akupunkturu ile kişinin fizyolojik nikotin bağımlılığına ilişkin terapi uygulanır. Bu seans vücutta hem nikotin reseptörlerinin( alıcı) isteğini azaltmak hem de beyinde nikotin yoksunluğunu gidermeye yöneliktir. Seans bitiminde hastaya metal – minik , pozitif frekans yüklenmiş cilde yapışan aparat verilir. Bu seans sonrasında etkinliğin devamını arttırır Kulağa takılan kişiye özel aüriküloterapi asp iğneleri acısızdır. 1 hafta içinde kendileri düşer. Hastanın bu süreçte bol su içmesi çok önemlidir. Hastalarımıza günlük 1-2 gr C vitamini takviyesini işlem sonrası arınma – yenilenme takviyesi için öneririz.

Kontrol seansı : 2. Seans sonrası sigarayı bırakma başarı oranı yüksek olmakla birlikte, gereken hastalarımızda kontrol ve dengeleme – regülasyon terapi seansı uygulanır.