Mezoterapi ile Yaşının İyisi Ol

Mezoterapi ile Yaşının İyisi Ol

Mezoterapi genel olarak mezoderm kökenli organ problemlerinin düzeltmede kullanılan cilt içine mikroenjeksiyon yöntemidir. İlaç ve / veya bitkisel ürünlerden oluşan karışımlar özel iğne uçları ile çok düşük dozlarda uygulanır. Başlıca mezoterapi uygulanan alanlar;

Ağrı mezoterapisi:
Bu işlemde genellikle 4mm -13 mm gibi kısa ve cok ince iğne ucuna sahip enjektörler kullanılır. O nedenle işlem diğer birçok yönteme göre daha az acılıdır.

Saç mezoterapisi:
Hücrelerin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve protein içeren özel serumlar derinin orta tabakasına köklere yakın 4 mm lik iğnelerle verilir. Lokal olarak saça gerekli destek verilmiş olur. Saç Mezoterapisi buz ve lokal anestezik uygulamalar ile Ağrısız uygulanabilir.

Yüz mezoterapisi:
Bu işlemde hyaluronik asit, kollajen, vitamin, mineral gibi destekler küçük miktarlarda karıştırılarak cildin içine verilir. Böylece cilt etkili maddelerden kısa sürede faydalanabilir.

Mezoterapi ile Lipoliz:
Bu işlem için kullanılan ilaçlar ciltaltı yağ çözücüler, kan dolaşım düzenleyeciler, sıkılaştırıcı ajanlar gibidir. Mezoterapinin en büyük avantajlarından birisi bölgesel zayıflama sağlarken, toparlama ve şekillenmeye yardımcı olmasıdır.