Mezoterapi ile Yaşının İyisi Ol

Mezoterapi ile Yaşının İyisi Ol

Mezoterapi genel olarak mezoderm kökenli organ problemlerinin düzeltmede kullanılan cilt içine mikroenjeksiyon yöntemidir. İlaç ve / veya bitkisel ürünlerden oluşan karışımlar özel iğne uçları ile çok düşük dozlarda uygulanır. Başlıca mezoterapi uygulanan alanlar;

Ağrı mezoterapisi:
Bu işlemde genellikle 4mm -13 mm gibi kısa ve cok ince iğne ucuna sahip enjektörler kullanılır. O nedenle işlem diğer birçok yönteme göre daha az acılıdır.

Saç mezoterapisi:
Hücrelerin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve protein içeren özel serumlar derinin orta tabakasına köklere yakın 4 mm lik iğnelerle verilir. Lokal olarak saça gerekli destek verilmiş olur. Saç Mezoterapisi buz ve lokal anestezik uygulamalar ile Ağrısız uygulanabilir.

Yüz mezoterapisi:
Bu işlemde hyaluronik asit, kollajen, vitamin, mineral gibi destekler küçük miktarlarda karıştırılarak cildin içine verilir. Böylece cilt etkili maddelerden kısa sürede faydalanabilir.

Mezoterapi ile Lipoliz:
Bu işlem için kullanılan ilaçlar ciltaltı yağ çözücüler, kan dolaşım düzenleyeciler, sıkılaştırıcı ajanlar gibidir. Mezoterapinin en büyük avantajlarından birisi bölgesel zayıflama sağlarken, toparlama ve şekillenmeye yardımcı olmasıdır.

Add Your Comment

blank
blank