IV Yüksek Doz C Vitamini & IV Glutatyon

IV Yüksek Doz C Vitamini & IV Glutatyon

C vitamini (askorbik asit); yaşayan canlılar için hayati öneme sahip pek çok biyolojik fonksiyonun sürdürülmesini sağlayan, suda eriyen bir vitamindir.

Gıda yolu ile günlük C vitamini tüketimini arttırmak vücutta depolama sağlamadığından dolayı, damar yoluyla uygulanan yüksek doz C vitamini takviyesi iyileşmeyi hızlandırmakta ve vücuda destek görevi görmektedir.

Damardan alınan C Vitamini; kanser, enfeksiyon, allerji ve fibromyalji de dahil olmak üzere kronik ağrı ile seyreden romatizmal hastalıkların tedavisinde oldukça etkin bir tedavi yöntemidir.

21 nisan 2020 tarihli bilimsel bir makaleye göre Covid-19 enfeksiyonu olan kişilerde Glutatyon tedavisinin olumlu sonuçları olduğu gösterildi.

Glutatyon enflamasyonun ana tetikleyicisini NF-kB adlı mediyatörü bloke ediyor. Böylece sitokin fırtınasının önüne geçilmesine destek oluyor.

Glutatyon serbest radikallerin yok edilmesinden, bağışıklığın arttırılmasına, ağır metallerin vücudumuzdan atılmasına, yaşlanmayla mücadeleye kadar mitokondri sağlığıyla ilgili birçok hastalıkta kullanılabilir.

Oral Glutatyonun emilimi çok azdır. Bu yüzden damardan IV Glutatyon uygulaması daha etkin bir tedavidir.

Daha ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.