Evinizde Kekik Yağı Bulundurmak İçin Çok Sebebiniz Var!

Evinizde Kekik Yağı Bulundurmak İçin Çok Sebebiniz Var!

Kekiğe ilgi duyan bir halk hekimi kekiği araştırmaya başlar. Kekikle ilgili çalışmalar yaparken kekiğin birçok bakteri, virüsü öldürdüğünü fark eder.

Almanya’da bilimsel araştırma yaparken Türkiye’den kekik iksiri ister. Amacı kekiğin etkisini bakteri ve virüslerdeki etkisini kanıtlamaktır. Laboratuvar soğutucu dolabına kekik iksirini koyar ama ağzını açık unutur. Sabah geldiğinde dolaptaki diğer araştırmalar İçin bulunan, tüm bakteri ve mikropların öldüğünü fark eder.

Tüm biolog ve araştırmacılar çok şaşırır. İş o kadar ciddi boyuta ulaşır ki araştırma ekibi korkar ve araştırma yapmaktan vazgeçer. Çünkü kekiğin gündeme gelmesi dünya kimya sanayinin çökmesi anlamına gelecektir. Tamamen doğaldır ve çok güçlüdür.

Kekik mikrop öldürücü özelliği ile antiseptik, antimikrobik bir bitkidir. Ayrıca içeriğindeki maddelerle vücutta hücre koruma sistemlerini güçlendirmesiyle antioksidan, kanser oluşumunu engellemesiyle antikanserojen, her türlü karın ağrısı ve gaz giderici özelliği ile antispazmodik, romatizmal hastalıkları iyileştirmesiyle antiromatizmal, diyabet hastalığını engellemesiyle antidiyabetik ve vücuttaki kolestrol oranını ayarlamasıyla antikolestremik özellikler taşımaktadır. Bu özellikleri ile kekik; yaşlılığı geciktirmekte, tümör oluşumunu engellemekte ve şeker hastalığına iyi gelir.

Ayrıca kekik, gıdaların bozulmasını geciktirir.